STRONA GŁÓWNA  STOWARZYSZENIE  AKTUALNOŚCI  PROJEKTY  KONTAKT 
  Stowarzyszenie maliniewidzialni.leszno.pl  

coaching

 

Jeśli nigdy nie słyszałeś o Coachingu, to pozwól, że opiszę go w kilku słowach.

 

Coaching to innowacyjna forma rozwoju. To proces, dzięki któremu możesz osiągnąć to, czego chcesz. Hm, brzmi bardzo ciekawie, prawda? Ale czy to jest takie proste? W życiu nic nie jest proste, a im trudniejszą rzecz pokonujemy, tym ona staje się dla nas cenniejsza.

 

Coaching jest magiczny, a to dlatego, że dzięki niemu możemy doznać przebudzenia i wejść na drogę do świadomego życia. Daje on szansę ustalenia tego, co dla Nas w życiu jest najważniejsze. Pozwala odkryć naszą misję, cele życiowe, przeznaczenie. W sposób obrazowy, coaching można określić jako drogę, która pomaga dotrzeć z punktu A, w którym obecnie się znajdujesz do punktu B, w którym chcesz się znaleźć. To droga, która inspiruje Cię do maksymalizacji swojego osobistego i zawodowego potencjału.

 

Dlaczego Coaching?

 

“Poznaj samego siebie” powiedział Platon i są to najważniejsze słowa w historii ludzkości. Musisz siebie znać - wiedzieć, co robisz, co mówisz, co czujesz, co myślisz - żeby żyć w zgodzie ze sobą. Znaj samego siebie.

 

Dzisiaj masz szansę wejść na drogę, która da Ci odpowiedź na podstawowe pytania:

 

KIM JESTEŚ?

 

SKĄD PRZYBYWASZ?

 

DOKĄD ZMIERZASZ?

 

Kiedy w naszym życiu zachodzi zmiana, z reguły jej się przeciwstawiamy. Dzieje się tak, ponieważ ludzie, widząc dokonującą zmianę obawiają się, że nie wróży ona nic dobrego. Trzeba jednak pamiętać, że wielka zmiana w naszym życiu oznacza, że za chwilę zdarzy się coś dobrego. Jako, że wszechświat nie znosi próżni, ilekroć jakiś element się wykrusza, coś innego mus go zastąpić, wejść na jego miejsce. Gdy dochodzi do zmiany, zachowaj spokój, nie trać wiary i bądź pewny, że zmiana ta jest tylko i wyłącznie DOBRA. Czasami, kiedy nie mamy odwagi się zmienić, świat zmienia się wokół Nas, wytyczając nam nowa drogę. Tylko czy to jest właściwa droga?

 

Kto jest kapitanem Twojego okrętu? Wiesz przecież, że jeśli statek nie ma kapitana, to będzie błąkał się po morzach i oceanach aż w końcu roztrzaska się o rafy. Pomyśl o swoim ciele jako o statku, o umyśle jako o jego sterniku, a o sobie jako o jego kapitanie. Obejmij dowództwo nad swoim okrętem i użyj mocy swego silnika, by popłynąć w kierunku przeznaczenia, które sam sobie wyznaczasz.

 

“Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci”.