STRONA GŁÓWNA  STOWARZYSZENIE  AKTUALNOŚCI  PROJEKTY  KONTAKT 
  Stowarzyszenie maliniewidzialni.leszno.pl  

AKTUALNOŚCI

16-07-2015 - spotkanie małych niewidzialnych w MBWA w Lesznie

 

W czwartkowe popołudnie, 16 lipca 2015 roku, stowarzyszenie maliniewidzialni.leszo.pl we współpracy z MBWA zorganizowało dla dzieci spotkanie w galerii.

 

Inspiracją tego wydarzenia stała się aktualna wystawa Anity Lipiec zatytułowana "A Star is Born". Tytuł projektu nawiązuje bezpośrednio do amerykańskiego filmu z 1937 roku w reżyserii Williama A. Wellmana, w polskim tłumaczeniu: „Narodziny Gwiazdy”.

 

W prezentowanym w MBWA projekcie artystka zestawia naprzeciwko siebie dwa stereotypy: tego kim w powszechnej świadomości jest ikona-gwiazda kina i osoba niepełnosprawna umysłowo czy fizycznie.

 

Spotkanie w galerii rozpoczęliśmy od wspólnego obejrzenia wystawy. Następnie każdy, kto miał ochotę, mógł spróbować swoich sił w tworzeniu prac plastycznych. Dla chętnych przygotowany był kącik ze stylowymi nakryciami głowy oraz innymi akcesoriami a także stanowisko do makijażu, które pomagały dziecom w przeistoczeniu się w szykowne gwiazdy filmowe. 

 

Tak przygotowane modelki i modele bez problemu wcieliły się w role i wzięły udział w sesji zdjęciowej, której efekty można zobaczyć poniżej. Dzięki obecności kilku leszczyńskich fotografów, którzy przyjęli nasze zaproszenie, nasi mali bohaterowie z pewnością czuli się jak prawdziwe gwiazdy.  

 

Serdecznie dziękujemy Paniom: Marii Bożyk i Monice Hojzler oraz Panom: Markowi Adamczykowi oraz Bogdanowi Marciniakowi.

 

Poniżej nasze spotkanie w obiektywie Pani Marii Bożyk.

MBWA - fot. Maria Bożyk

  Aktualności  

Słodkie Mikołajki 2018

zobacz wszystkie aktualności

  Partnerzy