STRONA GŁÓWNA  STOWARZYSZENIE  AKTUALNOŚCI  PROJEKTY  KONTAKT 
  Stowarzyszenie maliniewidzialni.leszno.pl  

AKTUALNOŚCI

"My - Wam, Wy - Im" czyli Mikołajki 2017 w Jeziorkach

 

W czwartkowe popołudnie, 7 grudnia, w niezwykle gościnnym Dworku Jeziorki, odbyło sie spotkanie Mikołajkowe dla dzieci zorganizowane wspólnie przez nasze stowarzyszenie oraz wolontariuszy z firmy Cargill.


Spotkanie nosiło nazwę "My - Wam, Wy - Im". My, czyli pracownicy firmy Cargill Wam, czyli dzieciom, sympatykom stowarzyszenia maliniewidzialni.leszno.pl udzielamy wsparcia. Natomiast dzieci otrzymaną pomoc podają dalej Im, czyli ptakom, które nie odlatują na zimę do ciepłych krajów. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że każdy może pomagać, wystarczy odrobina wsparcia i dobrych chęci.


Okazało się, że pomysł zrobienia karmników oraz przeróżnych paśników dla ptaków był strzałem w dziesiątkę. Dzieci pod opieką wolontariuszy ochoczo zabrały się do pracy. W jednej sali zgromadzili się miłośnicy majsterkowania, którzy nie bojąc się młotków, wkrętarek ani piłek do cięcia przygotowali kilka drewnianych karmników. Z kolei w drugim pomieszczeniu trwały prace nad karmnikami wykonanymi z plastikowych butelek, drewnianych łyżek, szyszek czy siatek. Gotowe konstrukcje zostały następnie uzupełnione przygotowanym wcześniej ziarnem dla ptaków. W międzyczasie goście mogli skosztować pysznych wypieków oraz napić się kawy i herbaty.


Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem imprezy była wizyta świętego Mikołaja. Jak co roku, nasz wyjątkowy gość znalazł czas dla każdego. Ponadto, dzięki wsparciu firmy Cargill, każdy otrzymał w tym roku również prezent od Świętego Mikołaja, nawet rodzice. Dzieci, które z powodu choroby nie mogły przybyć na spotkanie, niech w tym tygodniu wypatrują wysłannika Mikołaja. Powinien się on u nich pojawić z upominkami.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym to spotkanie się odbyło: uczestnikom, sponsorom i wolontariuszom. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas, przepełniony ciepłem i radością, pozostanie w Waszych sercach na długo.

 

"My - Wam, Wy - Im" czyli Mikołajki 2017 w Jeziorkach

  Aktualności  

Słodkie Mikołajki 2018

zobacz wszystkie aktualności

  Partnerzy