STRONA GŁÓWNA  STOWARZYSZENIE  AKTUALNOŚCI  PROJEKTY  KONTAKT 
  Stowarzyszenie maliniewidzialni.leszno.pl  

AKTUALNOŚCI

Program "Pewnym Krokiem - Wiem Czego Chcę" dobiegł końca!

 

We wrześniu i październiku młodzież z leszczyńskich szkół średnich brała udział w realizowanym przez nasze stowarzyszenie projekcie "Pewnym Krokiem - Wiem Czego Chcę".

 

Jego celem było zainteresowanie młodych ludzi rozwijaniem kompetencji miękkich takich jak poczucie własnej wartości czy walka ze stresem. Podczas warsztatów młodzi ludzie zgłębiali tajniki porozumiewania się z drugim człowiekiem na poziomie serca. Odkrywali w sobie drogę do empatii i wrażliwości. Poznawali różnice w funkcjonowaniu mózgu mężczyzny i kobiety oraz w ich postrzeganiu świata.

 

A wszystko to odbywało się przy użyciu nieszablonowych dróg i sposobów. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, że czegoś niezwykle wartościowego o sobie i o innych można nauczyć się podczas jedzenia czekolady, tworzenia woreczków zapachowych z lawendy, pisania po plecach kolegi czy koleżanki lub zaglądania do szuflad bądź analizowania skomplikowanej instalacji z przewodów elektrycznych, to znaczy, że nie był na naszych zajęciach! Licealiści w ramach projektu mieli również okazję do indywidualnych spotkań z Coachem i Doradcą Zawodowym.

 

Uczestnicy projektu "Pewnym Krokiem - Wiem Czego Chcę" ocenili go bardzo wysoko. Każdy z nich wyniósł dla siebie wiele cennych wskazówek i inspiracji. Wielu młodych ludzi nabrało większej wiary w siebie i swoje możliwości, co zdaje się być nieocenionym wsparciem tuz przed egzaminem dojrzałości i skokiem w dorosłe, samodzielne życie.

 

Projekt "Pewnym Krokiem - Wiem Czego Chcę" został zrealizowany dzięki mikrodotacji otrzymanej z Centrum PISOP w ramach konkursu "Wielkopolska Wiara".

 

 

  Aktualności  

Słodkie Mikołajki 2018

zobacz wszystkie aktualności

  Partnerzy