STRONA GŁÓWNA  STOWARZYSZENIE  AKTUALNOŚCI  PROJEKTY  KONTAKT 
  Stowarzyszenie maliniewidzialni.leszno.pl  

być kobietą

 

 

Coś nie tak? Zdecydowanie coś nie gra? A może to tylko dyskretne kwestie? Tak czy inaczej martwisz się o siebie i swoich najbliższych?

 

Małeniewidzialne. Samotne, schorowane, bez pracy, dyskryminowane. Matki, żony, dziewczyny. Okradzione z wielu okazji życia, żyjące z poczuciem winy, że pozwoliły sobie na utratę przyjaciół, miłości, honoru, realizacji swoich marzeń i swojego jestestwa niezgodnie z zasadami oraz wartościami, które noszą w swoich sercach. Piękne, nieoszlifowane diamenty (bo przecież nie ma brzydkich kobiet – są tylko takie które zapomniały o tym, że najwięcej piękna kryje się w zakamarkach ludzkiej duszy). Zabiegane, zapracowane, posiadające mężów – nie mężów, narzeczonych, dzieci, samotne matki. Pozornie szczęśliwe, ponieważ codziennie ubierają się w uśmiech. Borykające się z problem niskiego poczucia własnej wartości. Kruche, ale przybierające maskę nietykalności, odwagi, męstwa, ponieważ boją się pokazać drugiemu człowiekowi i światu, że czasami życie – najzwyczajniej w świecie - je przerasta.


W środku….czują się małe i niewidzialne ….


Jeżeli w powyższym opisie odnalazłaś cząstkę siebie i choćby niewielki zarys swojej historii, to oznacza to tylko jedno – znalazłaś się w odpowiednim dla siebie miejscu  i czasie. 

Jeżeli czujesz, że zgubiłaś swoją kobiecość i chcesz zmienić coś w swoim życiu, pomóc sobie -  gratuluję Ci Twojej świadomości. Największą odwagą jest przyznać się przed samą przed sobą do tego, że potrzebujesz czyjejś pomocnej dłoni.


My kobiety poubierane w stereotypowe ubrania, egzystujące w środowisku, gdzie wpajane nam jest, że naszym zadaniem jest bycie tylko i wyłącznie „Demeter”- patronką domowego ogniska - nie myślimy o tym, że dopóki nie pomożemy sobie – nie pomożemy innym !


Posiadasz dobrą wolę i chęć pracy nad sobą…


Zapraszamy, abyś wspólnie z nami przeszła proces indywiduacji. Odkryła siebie na nowo i przestała przejmować się ludźmi, rzeczami, sprawami, na które nie masz wpływu.
Zacznij żyć tu i teraz. Nie rozgrzebuj przeszłości. Raz na zawsze porzuć betonowe buty swoich ograniczeń - zamień je na piękne wygodne pantofelki, dzięki którym z odwagą i uśmiechem na twarzy przejdziesz przez życie.


Naprawdę w życiu nie ma znaczenie z jakiego punktu wystartujesz, ważne jest to dokąd zmierzasz. Przed lepszym jutrem powstrzymują Cię jedynie te mury, które same sobie stawiasz.


„Nie czekaj na idealny moment, wybierz moment i spraw aby stał się idealny”


Kobieto! Pamiętaj – jesteś cudem!